Zajímavosti


 
fin_flag.     AKTUALITA Z FINSKA

  A máme tu další aktualitu z Finska od p.Lasseho Sivunena ze dnů Finland Škoda Clubu! No není to krása??? :-)
 
Aktualita na YouTube
 


us_flag.     VELOREXY A ZPĚVÁK P. BOBEK USA !!!
 
  Nejen vozidly Š 1203 živ je náš zákazník! Během svého zimního putování po Kanadě a šesti státech USA jsem narazil na nového kamaráda z Chicaga.Jmenuje se Glenn BUKAC a jeho rodina pochází z Čech-z Hradce Králové.Je to velký nadšenec pro vše české,mluví a čte česky a angličtinu používá pouze pro psaní-tam už si prý na češtinu netroufá....Pomáhal nám s plánováním cesty,dával tipy na užitečné www.stránky USA ohledně silnic a počasí a dokonce nabídl i exkurzi po "jeho" Chicagu.Ta se bohužel z důvodu časové tísně neuskutečnila a s Glennem jsme se osobně ani nepotkali-nechtěli jsme ho kvůli dvěma hodinám v down townu rušit z práce.... Nicméně-střed Chicaga je monstrozní a hustota a výška mrakodrapů je i na USA vyjímečná - tak to byl náš pocit z tohoto velkoměsta a teď si představte,že na můj omluvný email,vysvětlující,proč jsme ho nekontaktovali-dojte odpověď ve stylu:" to se nedá nic dělat,ale já mám dnes super den-letos poprvé vyjíždím po Chicagu se svým Velorexem...." myslel jsem,že špatně vidím-ale opak je pravdou!!!Tento nadšenec opravdu vyjíždí mezi mrakodrapy s tímto kultovním vozítkem a co víc-není sám!
V Chicagu jsou 4 kusy a několik dalších je po celých USA.Přikládám fotky,na kterých je skupina Velorexů a to již zmíněné čtyři z Chicaga a další čtyři právě projíždějící historickou 66 road-toto setkání nastalo u nejlepší české restaurace (dle Glenna) blízko Chicaga .Na dalších je Glenn,jeho dcera Veronika a zpěvák Pavel Bobek v Glennově Velorexu při příležitosti tzv.Houby Day Parade ve městě Cicero ve státě Illinois.Ke zveřejnění těchto fotografií jsme dostali od p.P.Bobka souhlas-bohužel-nepřipojil k nim žádný svůj komentář-tak snad časem.....
Tak to byla malá odbočka od tématu Š1203,ale doufám,že se nezlobíte.
 
velorexy USA velorexy USA velorexy USA
 


 
fin_flag.     DALŠÍ ÚSPĚCH VE FINSKU !!!

  A máme tady další zprávy o propagátorsko osvětové činnosti p.Sivunena ve Finsku! Ve dnech 8.-9.5.2010 se zůčastnil s "naší" Š 1203 motoristického podniku Lahti Finland Classic Motorshow. Během této akce se Š 1203 dostalo cti být zaparkována v sekci finského Škoda Clubu,čehož si p.Sivunen velmi považuje!Doufám,že si mohu dovolit poděkovat do Finska za všechny příznivce Š 1203 a budeme se těšit na další fotky a zprávy !!!
 
link na finskou fotogaleri Classic Motorshow 2010 Lahti Finland


 
fin_flag.     VELKÝ ÚSPĚCH VE FINSKU !!!

  Jak pan Sivunen slíbil-tak i udělal.Skvělým způsobem propaguje značku Š 1203 ve Skandinávii   a s námi dodaným vozidlem objíždí většinu setkání automobilových nadšenců.Nečekaným úspěchem byl zisk 3.místa v kategorii Old School na jedné z největších finských výstav tuningových a starých vozidel s názvem 100+motorshow v Tampere! Dle slov samotného majitele je na všech srazech o Š 1203 velký zájem a dokonce se nedostane ani na všechny zájemce o zkušební projížďku......co víc si přát!
Pan Sivunen nám zaslal odkazy na fotoalba z finských motorshow a tak máte skvělou možnost se s námi podělit o nečekanou radost...
 
Pohár
100+ motorshow -09 Tampere
Historic Race -09 Ahvenisto, Hämeenlinna
Více ostatních fotek vyfocených p. Sivunenem (v levém panelu)
Pan Sivunen je taky fanouškem tuningu....zde je například p. Sivunenem vlastněné a postavené Volvo.
 
PS:pro výstavní účely byly v Tampere použity české SPZ-byť vývozní- a to z důvodu transparentnější propagace České republiky.
 


 
us_flag   Značka Š 1203 má své zastoupení i na severoamerickém kontinentě !
  Majitelem je pan Don Schumann z Boulderu v Coloradu.Vlastní starý typ-tzv.kšiltovou   karoserii.Zatím jsme mu dodávali pouze kompletní převodovku řízení vč.volantové tyče, ale komunikace a vzájemné vyměňování zážitků stále probíhá a možná dojde i ke vzájemnému setkání při mé plánované návštěvě USA v únoru 2010.
 
USA 1 USA 2
USA 3 USA 4
USA 5 USA 6  
 


 

fin_flag.   Dne 9.4.2009 nastal historický okamžik prodeje první Š 1203 do Finska.
  Jednalo se o částečně repasovaný mikrobus a novým majitelem se stal pan Lasse SIVUNEN z   městečka LANGELMAKI,které se nachází v centrální části Finska (cca v jeho spodní třetině). Mikrobus byl zakoupen jednak z čirého fandovství ke značce Škoda a jednak pro normální používání.Pan Sivunen a jeho bratr mají více vozidel této značky a zaměřují se na okrajové typy,kterých po Finsku nejezdí mnoho (a přitom je tam značka Škoda jedna z nejrozšířenějších!).Na srazu vozidel Škoda ve Finsku byl "náš" mikrobus jako jediný zástupce Š 1203,sklidil obrovský úspěch a se zájemci o projížďku najezdil 700 km!!! Došlo také na odbornou debatu a přítomní se prý shodli,že po Finsku buď další š 1203 nejezdí vůbec popř.ještě jedna,ale ta je prý "zničená" tuningem a navíc je tato zpáva ještě bez záruky.....
Mám od p.Sivunena slíbeny fotky z jeho cest po "zemi tisíce jezer" a rád se s Vámi o ně podělím.......
 
Finsko 1 Finsko 2 Finsko 3 Finsko 4 Finsko 5 Finsko 6 Finsko 7 Finsko 8
Odkaz na finskou fotogalerii
 


 
 
 

Image
Ceska Asistenční Služba Image Gemec-Union